PLAN ZAJĘĆ 2019/2020

OPIS ZAJĘĆ

   

 

Hip-hop - taniec wywodzący się z ulicy oraz klubów. Powstał w latach 80-tych i do dziś ewoluuje. Idealnie łączy w sobie elementy ekspresji, ciekawej techniki i dobrej zabawy, sprawdzając się nie tylko na salach tanecznych ale i również na imprezach w klubach.  Pozwala wyrazić swoje emocje m.in. dlatego, że nie jest stylem "zamkniętym". Może być dynamiczny lub bardziej stonowany, a czasem nawet liryczny. Wymaga dobrej koordynacji ruchowej, którą na pewno zdobędziecie na zajęciach.

 

B`boying (break dance) – na tych zajęciach możesz zdobyć umiejętności, które zaskoczą samego ciebie. Jest to połączenie ciekawych akrobacji, kroków tanecznych wykonywanych w rytmie muzyki oraz czegoś czego nie da się opisać słowami. Z czasem na pewno będziesz potrzebować dobrej kondycji, siły oraz gibkości – i nad tym właśnie będziemy pracować na zajęciach. Po pewnym czasie łączenie wszystkich elementów tego tańca będzie sprawiać ci ogromną frajdę i radość. Zatem jeśli lubisz obracać świat do góry nogami – wpadaj.

 

House - styl taneczny, który powstał w klubach, a co za tym idzie jest iście imprezowy. W housie bardzo ważny jest Groove, czyli płynny nieprzerywalny ruch. House to głównie praca nógi tułowia,
a w mniejszym stopniu używamy rąk. Zaletą house jest lekkość ciała jaką nabywasz w czasie nauki oraz przyjemność jaką odczuwasz podczas hipnotyzującego tańca do klimatycznej muzyki. Jeżeli lubisz "odpłynąć" na parkiecie zapominając o wszystkim co cie otacza prócz muzyki, powinieneś spróbować tych zajęć.

 

Funk styles - na tych zajęciach zajmujemy się takimi tańcami jak popping - napinanie i rozluźnianie mięści tworzące efekt uderzania i odbijania oraz locking - taniec przy udziale wesołej muzyki funk. Najfajniejsze w tym drugim jest to, że stworzył go człowiek, który w tańcu był nieporadny. Tak naprawdę nie potrafił tańczyć, a uwielbiał się bawić. Stworzył zestaw ruchów na podstawie swojej nieumiejętności tańca, którą zaraził masę ludzi. Popping i locking to niezwykle pozytywne style taneczne, które wprawiają w ruch całe ciało i wyzwalają dużą dawkę pozytywnej energii.

 

No limits - serdecznie zapraszamy rodziców, ciocie, wujków i wszystkich tych, którzy są już po dwudziestce, a nie dotarli jeszcze do sześćdziesiątki na zajęcia hip-hop, house i nie tylko.
Jeśli wstydzisz się przyjść na lekcje tańca w klimacie hip-hop z powodu młodego wieku reszty uczestników, to te zajęcia są właśnie dla ciebie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani umiejętności, jedyny wymóg to chęć do tańca.


wróć