PLAN ZAJĘĆ 2023/2024

 

OPIS ZAJĘĆ

   

 

Hip-hop - jest nowoczesnym stylem tańca, który rozwinął się na gruncie muzyki o tej samej nazwie. Zaliczany jest do grupy Street dance — tańców ulicznych. Hip-hop charakteryzuje się dużą dynamicznością, skocznością i niepowtarzalnym klimatem. Prekursorzy hip hopu tworzyli choreografie między innymi dla Michaela Jacksona. Widoczny w wielu teledyskach hip hopowych oraz programach rozrywkowych You Can Dance, Got to Dance, Mam Talent. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, synkopowany, ale też płynny i ciągły. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna.

 

Breaking (break dance) – na tych zajęciach możesz zdobyć umiejętności, które zaskoczą samego ciebie. Jest to połączenie ciekawych akrobacji, kroków tanecznych wykonywanych w rytmie muzyki oraz czegoś czego nie da się opisać słowami. Z czasem na pewno będziesz potrzebować dobrej kondycji, siły oraz gibkości – i nad tym właśnie będziemy pracować na zajęciach. Po pewnym czasie łączenie wszystkich elementów tego tańca będzie sprawiać ci ogromną frajdę i radość. Zatem jeśli lubisz obracać świat do góry nogami – wpadaj.

 

Freestyle hip hop - Zajęcia odbywają się w formie improwizacji ruchowej, podczas której zostają poruszane tematy budowania flow, kreatywnego tworzenia ruchu, świadomości ciała i przestrzeni, sprawności, muzykalności. Wymienione aspekty ruchowe są następnie przekładane na technikę Hip-Hop Dance. Uczestnik zajęć będzie mógł nauczyć się, jak odnaleźć własny oryginalny styl, na czym polega sztuka improwizacji tanecznej, jak kreatywnie budować sety taneczne i jak czerpać radość z ruchu, a wszystko w rytmie dobrej, wyszukanej muzyki.

Zajęcia skierowane do wszystkich tancerzy, niezależnie od wieku i stylu tanecznego jaki rozwijają na co dzień.

 

Neoklasyka jest to technika tańca klasycznego urozmaicona o elementy tańca współczesnego. Taniec ten opiera się na zasadach znanego nam baletu jednak jest pozbawiony teatralnego dramatyzmu, dzięki czemu pozwala na większą swobodę ruchów. Na tego typu zajęciach poruszane będą aspekty techniczne w zakresie tańca klasycznego, choreograficzne w zakresie tańca współczesnego oraz poszukiwanie nowych form i zasad tanecznych związanych z modern dance.

 

Akrobatyka - to ewolucje o dużym stopniu trudności, które wykraczają poza przeciętne ludzkie umiejętności. Rozwija świadomość własnego ciała i wszystkie cechy motoryczne. Na zajęciach akrobatyki uczniowie uczą się poszerzać świadomość swojego ciała z zakresu: gibkości, siły względnej, szybkości oraz koordynacji ruchowej. Po zajęciach uczniowie stają się bardziej rozciągnięci i bardziej sprawni motorycznie. Nabierają także wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu akrobacji. Podczas zajęć przekazywane są takie umiejętności jak stanie na rękach, przewroty, przerzuty, przejścia i inne akrobacje. 

 

No limits - serdecznie zapraszamy rodziców, ciocie, wujków i wszystkich tych, którzy są już po dwudziestce, a nie dotarli jeszcze do sześćdziesiątki na zajęcia hip-hop, house i nie tylko.
Jeśli wstydzisz się przyjść na lekcje tańca w klimacie hip-hop z powodu młodego wieku reszty uczestników, to te zajęcia są właśnie dla ciebie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani umiejętności, jedyny wymóg to chęć do tańca.

 

Taniec brzucha - Taniec orientalny, zwany w Europie pod nazwą taniec brzucha, to sztuka tańca wywodząca się z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest on uznawany za najbardziej kobiecy taniec świata. Podczas zajęć opanujemy charakterystyczne dla tego tańca ruchy bioder, ramion, klatki piersiowej, brzucha oraz nóg, co w późniejszym czasie zakończymy nauką układu choreograficznego. Na zajęcia zapraszamy Panie, które pragną poczuć się zmysłowo, nabrać pewności siebie, a przy okazji wysmuklić sylwetkę. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych. Jak się ubrać na zajęcia? Obcisła bluzeczka/top/staniczek, spodnie nie krępujące ruchów (np. legginsy), na biodrach przewiązana chusta. Taniec brzucha tańczymy na boso, w skarpetkach lub baletkach.

 

 


wróć