PLAN ZAJĘĆ 2021/2022

 

OPIS ZAJĘĆ

   

 

Hip-hop - jest nowoczesnym stylem tańca, który rozwinął się na gruncie muzyki o tej samej nazwie. Zaliczany jest do grupy Street dance — tańców ulicznych. Hip-hop charakteryzuje się dużą dynamicznością, skocznością i niepowtarzalnym klimatem. Prekursorzy hip hopu tworzyli choreografie między innymi dla Michaela Jacksona. Widoczny w wielu teledyskach hip hopowych oraz programach rozrywkowych You Can Dance, Got to Dance, Mam Talent. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, synkopowany, ale też płynny i ciągły. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna.

 

Breaking (break dance) – na tych zajęciach możesz zdobyć umiejętności, które zaskoczą samego ciebie. Jest to połączenie ciekawych akrobacji, kroków tanecznych wykonywanych w rytmie muzyki oraz czegoś czego nie da się opisać słowami. Z czasem na pewno będziesz potrzebować dobrej kondycji, siły oraz gibkości – i nad tym właśnie będziemy pracować na zajęciach. Po pewnym czasie łączenie wszystkich elementów tego tańca będzie sprawiać ci ogromną frajdę i radość. Zatem jeśli lubisz obracać świat do góry nogami – wpadaj.

 

Freestyle hip hop - Zajęcia odbywają się w formie improwizacji ruchowej, podczas której zostają poruszane tematy budowania flow, kreatywnego tworzenia ruchu, świadomości ciała i przestrzeni, sprawności, muzykalności. Wymienione aspekty ruchowe są następnie przekładane na technikę Hip-Hop Dance. Uczestnik zajęć będzie mógł nauczyć się, jak odnaleźć własny oryginalny styl, na czym polega sztuka improwizacji tanecznej, jak kreatywnie budować sety taneczne i jak czerpać radość z ruchu, a wszystko w rytmie dobrej, wyszukanej muzyki.

Zajęcia skierowane do wszystkich tancerzy, niezależnie od wieku i stylu tanecznego jaki rozwijają na co dzień.

 

Taniec współczesny czerpie wiedzę i doświadczenie z różnych technik i transformuje je w formę teatralną. Uczestnik zajęć będzie mógł uzyskać dużą wszechstronność ruchową, a wszystko po to, by móc jak najlepiej wyrażać siebie poprzez taniec. Zajęcia będą opierać się m.in. na pracy nad świadomością i sprawnością ruchową, różnicowaniem jakości, pracy z podłogą, własnym ciężarem, pędem i intencją ruchu. Zajęcia mają formę otwartą i odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: dzieci 9-12 oraz młodzież pow. 13 roku życia na poziomie podstawowym. Forma otwarta zajęć oznacza, że są one skierowane nie tylko do osób na co dzień uczęszczających na zajęcia w swoich grupach hiphopowych ale również dla wszystkich chętnych spoza naszego studia, którzy pragną kontynuować lub rozpocząć przygodę taneczną razem z nami.

 

Akrobatyka - to ewolucje o dużym stopniu trudności, które wykraczają poza przeciętne ludzkie umiejętności. Rozwija świadomość własnego ciała i wszystkie cechy motoryczne. Na zajęciach akrobatyki uczniowie uczą się poszerzać świadomość swojego ciała z zakresu: gibkości, siły względnej, szybkości oraz koordynacji ruchowej. Po zajęciach uczniowie stają się bardziej rozciągnięci i bardziej sprawni motorycznie. Nabierają także wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu akrobacji. Podczas zajęć przekazywane są takie umiejętności jak stanie na rękach, przewroty, przerzuty, przejścia i inne akrobacje. 

 

No limits - serdecznie zapraszamy rodziców, ciocie, wujków i wszystkich tych, którzy są już po dwudziestce, a nie dotarli jeszcze do sześćdziesiątki na zajęcia hip-hop, house i nie tylko.
Jeśli wstydzisz się przyjść na lekcje tańca w klimacie hip-hop z powodu młodego wieku reszty uczestników, to te zajęcia są właśnie dla ciebie. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani umiejętności, jedyny wymóg to chęć do tańca.

 

Taniec brzucha - Taniec orientalny, zwany w Europie pod nazwą taniec brzucha, to sztuka tańca wywodząca się z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest on uznawany za najbardziej kobiecy taniec świata. Podczas zajęć opanujemy charakterystyczne dla tego tańca ruchy bioder, ramion, klatki piersiowej, brzucha oraz nóg, co w późniejszym czasie zakończymy nauką układu choreograficznego. Na zajęcia zapraszamy Panie, które pragną poczuć się zmysłowo, nabrać pewności siebie, a przy okazji wysmuklić sylwetkę. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych. Jak się ubrać na zajęcia? Obcisła bluzeczka/top/staniczek, spodnie nie krępujące ruchów (np. legginsy), na biodrach przewiązana chusta. Taniec brzucha tańczymy na boso, w skarpetkach lub baletkach.

 

 


wróć