O nas

 

PARKIECIARNIA

 
To miejsce, gdzie spotykają się ludzie mający na celu doskonalenie swoich umiejętności tanecznych albo po prostu chcący miło i aktywnie spędzić swój wolny czas.  

Szeroka oferta taneczna Studia Tańca PARKIECIARNIA przewiduje możliwość zajęć nie tylko dla młodzieży ale również dla dzieci oraz dorosłych.

KAŻDY ZNAJDZIE TU COŚ DLA SIEBIE

 


Podczas każdego treningu nad uczestnikami zajęć czuwają:

 

BARTEK KOBESZKO (KOBI)
hip hop, house, funk styles

Od wielu lat związany jest z szeroko rozumianą kulturą hip-hop, wciąż pogłębia swoją wiedzę i doskonali warsztat taneczny w zakresie różnych stylów tanecznych. Zamiłowanie do pracy i chęć edukowania młodych adeptów sztuki tanecznej pozwoliły mu na ugruntowanie swojej pozycji jako doskonałego nauczyciela i pedagoga. Na stałe współpracuje z wieloma ośrodkami tanecznymi, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą

 

 

TOMEK BIERNACKI (MAŁY)
breaking (break dance)

Tańczy od 2001 roku. Absolutnie żadne triki i freezy nie są mu straszne. Oddając się całkowicie swojej pasji zaszczepia w młodych ludziach chęć rozwoju umiejętności tanecznych, wzbijania sie coraz wyżej oraz spełnienia marzeń. Pomimo tego, że jego ksywa to Mały potrafi zdziałać wielkie rzeczy. Absolwent gorzowskiego AWF (kierunek trener). W czasie swojej edukacji zdobył certyfikaty, które z pewnościa przydają się w pracy z dziećmi i młodzieży, m.in.:- instruktor gimnastyki

- instruktor ćwiczeń siłowych
- opiekun kolonijny
- ukończony kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
- instruktor fitness

Przez lata obcowania z tańcem szkolił się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata: Kid Dawid (USA), Lilou (Francja), Storm (Niemcy), Brahim (Francja), Rezky oraz Flying Buddha (Rosja), Salah (Francja), Mr. Wiggles (USA), Kleju (Polska), Keebz (USA), Rox Rite (USA), Mefo (Polska), Dr. Hefo (Polska), Thomaz (Polska), El Nino (USA), Neguin (Brazylia), Luigi (USA)

Zajęcia prowadzone są w lekkiej, wesołej atmosferze co całkowicie sprzyja przy przekazywaniu wiedzy i umiejętności.

 

 

PATRYK GORZKIEWICZ (GORZKI)
hip hop, taniec współczesny

Tancerz, choreograf, instruktor tańca specjalizujący się w technice Hip-Hop Dance, improwizacji w tańcu oraz tańcu współczesnym. Absolwent kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Studia ukończył ze specjalizacją Tancerz choreoterapeuta. Zajmuję się także tańcem w aspekcie scenicznym i teatralnym.

Obecnie poszukuje wspólnych płaszczyzn, w których techniki uliczne i taniec współczesny uzupełniają się, a są to m.in. praca z podłogą, jakości ruchowe, wysiłki i napędy w tańcu, relacja z muzyką, organiczność i doświadczanie ruchu.

Miał możliwość współpracy z takimi postaciami świata tańca, jak Paulina Wycichowska, Agnieszka Noster, Agnieszka Doberska, Grzegorz Kuciak. W 2019 roku był jednym z zaproszonych uczestników z całego świata podczas Solo Dance Contest, gdzie miał możliwość przedstawienia swojego autorskiego solo. Współpracował z teatrem Anthony Street, będąc reżyserem i choreografem spektaklu "Wolność", który łączył ze sobą teatr tańca i teatr ognia.

Jego styl charakteryzuje się wszechstronnością i niezwykłą oryginalnością. Przykłada dużą wagę do działań w obszarze szeroko pojętego ruchu, improwizacji tanecznej, świadomości ciała, na których buduję swój styl. Wiecznie poszukujący w tańcu spójności, kreatywności, muzykalności. Wszystkie z wymienionych aspektów porusza i przekazuje podczas swoich zajęć. Regularnie uczestniczy w zawodach Street Dance w Polsce i za granicą, wymieniając się z tancerzami z całego świata, nierzadko zdobywając liczne osiągnięcia.

 

 

 

JUSTYNA ROSOLSKA
hip-hop kids / zumba kids

Pracuje jako animatorka w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku. Ukończyła studia na Uniwersytecie Szczecińskim w 2019 roku. Dodatkowo zajmuje się też prowadzeniem animacji dla dzieci na urodzinach, festynach i innych tego typu uroczystościach. W sferze kultury działa od wielu lat. Jej pasją jest śpiew, taniec oraz praca z ludźmi. Swoją kreatywność wykorzystuje w tworzeniu wyjątkowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Jej ogromnym atutem jest łatwość w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi. Zawsze pozytywnie nastawiona do życia, pełna uśmiechu i energii. Zajęcia dla najmłodszych prowadzone będą w luźnej atmosferze zabawy i nauki.

 

 

 

MAJA WOJCIECHOWSKA
akrobatyka / neoklasyka

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, instruktor fitness i gimnastyki sportowej, licencjonowany nauczyciel wychowania fizycznego. Maja specjalizuje się w technice tańca klasycznego, współczesnego, neoklasyki, modern oraz gimnastyki. W dalszym ciągu pogłębia swoją wiedzę w zakresie tańca i sportu na kierunkach „Taniec w kulturze fizycznej” oraz „Wychowanie fizyczne” na uczelniach Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Zawodowa tancerka biorąca udział w wielu spektaklach baletowych, warsztatach oraz projektach tanecznych. 

 

KASIA KATE ROSÓŁ

hip-hop

Swoją przygodę z tancem zaczęła w 1997 roku w jednej z pierwszych formacji street dance w Polsce "Ready To Freak", która odnosiła liczne sukcesy. Po przeprowadzce do Poznania w 2005 roku totalnie pochłonął ją świat tańca głównie Hip Hop i zaczęła rozwijać się w tym kierunku biorąc udział w licznych zajęciach oraz prowadząc grupy w różnych ośrodkach kultury. Z czasem zaczęła organizować warsztaty z udziałem wielu cenionych instruktorów (10 edycji UNFREEZ). Zależało jej by każdy mógł poznać prawdziwą idee Hip Hopu. Zorganizowała kilka ogólnopolskich festiwali, jednym z nich jest HIP HOP POZNAN FESTIVAL - 5 elementów na Starej Rzeźni w Poznaniu. Jest organizatorką 9 edycji Poznańskiego Turniej Tańca Ulicznego "GROOVE CONTEST", na który zjeżdżają się tancerze street dance nie tylko z kraju, ale i zagranicy.
W białostockim Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w rok 2010-2012 zdobywała kolejną wiedzę dotyczącą tańca od wielu cenionych pedagogów. Po edukacji w latach 2016-2018 zdobyła tytuł instruktora teatralnego.
Choreograf musicali/oper dla dzieci wystawianych przez Szkołę Musicalu ERATO (od 2009 roku) na deskach wielu teatrów, w tym poznańskiego Teatru Wielkiego. W ostatnim czasie współpracowała z Telewizją Polską (TVPabc) robiąc kilka choreografii do programu "Petersburski Music Show". Zasiadała kilkakrotnie jako jury w przeglądach artystycznych, na ogólnopolskich turniejach i festiwalach tanecznych. Z pasji do ruchu zaczęła udzielać się jako reżyser ruchu w sesjach fotograficznych, jako pomoc dla fotografów lub modeli(-ek). Aktywuje również aktorów na scenie.Na co dzień trener grup tanecznych hip hop/freestyle.

 

 

PAULINA KARBOWIAK

taniec brzucha

Paulina swoją przygodę z tańcem orientalnym rozpoczęła podczas studiów w Szczecinie w 2006 r. Jej pierwszą nauczycielką była Eyyam, która zaraziła ją miłością do tej formy ruchu.   Oprócz zajęć cyklicznych, Paulina swoje umiejętności taneczne rozwijała podczas lekcji prywatnych oraz warsztatów z wieloma tancerzami cenionymi w Polsce i na świecie, m.in. u: Jamilah (Polska), Łada Toulik (Rosja), Anna Redlin (Polska), Samira (Polska), Dominika Suchecka (Polska), Badriyah (Czechy), Klara Daila Gheewala (Czechy), Jillina Carlano (USA), Mercedes Nieto (Węgry), dr. Mo Geddawy (Egipt).  Podczas swoich zajęć Paulina kładzie nacisk głównie na technikę oraz umiejętność słuchania muzyki, ale także na dobrą zabawę.

 

WERONIKA ORPEL

freestyle hip-hop

Swoją drogę taneczną zaczęła już w 2008 roku w formacji AHA CREW w Kostrzynie nad Odrą, a następnie chcąc poszerzać horyzonty zaczęła szlifować swój warsztat w Parkieciarni. Już od najmłodszych lat poznawała kulturę hip-hop na ogólnopolskich turniejach. Aby powiększać swoją wiedzę jeździ na warsztaty nie tylko z hip-hopu ale również z innych styli tanecznych od krumpu po afro dance, popping, house i wiele innych. Jeździ po całej Polsce i łapie z każdego zakątka wiele wiedzy od najlepszych tancerzy nie tylko z Polski, ale i z Francji, Ukrainy, Niemiec czy USA. Podczas pandemii nie obijała się i szkoliła na obozach online u nauczycieli z Japonii, Indii, Francji, USA, Niemiec, Rosji i Polski. Jest pełna energii i otwarta na nowe wyzwania.