O nas

 

PARKIECIARNIA

 
To miejsce, gdzie spotykają się ludzie mający na celu doskonalenie swoich umiejętności tanecznych albo po prostu chcący miło i aktywnie spędzić swój wolny czas.  

Szeroka oferta taneczna Studia Tańca PARKIECIARNIA przewiduje możliwość zajęć nie tylko dla młodzieży ale również dla dzieci oraz dorosłych.

KAŻDY ZNAJDZIE TU COŚ DLA SIEBIE

 


Podczas każdego treningu nad uczestnikami zajęć czuwają:

 

BARTEK KOBESZKO (KOBI)
hip hop, house, funk styles

Od wielu lat związany jest z szeroko rozumianą kulturą hip-hop, wciąż pogłębia swoją wiedzę i doskonali warsztat taneczny w zakresie różnych stylów tanecznych. Zamiłowanie do pracy i chęć edukowania młodych adeptów sztuki tanecznej pozwoliły mu na ugruntowanie swojej pozycji jako doskonałego nauczyciela i pedagoga. Na stałe współpracuje z wieloma ośrodkami tanecznymi, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą

 

 

TOMEK BIERNACKI (MAŁY)
breaking (break dance)

Tańczy od 2001 roku. Absolutnie żadne triki i freezy nie są mu straszne. Oddając się całkowicie swojej pasji zaszczepia w młodych ludziach chęć rozwoju umiejętności tanecznych, wzbijania sie coraz wyżej oraz spełnienia marzeń. Pomimo tego, że jego ksywa to Mały potrafi zdziałać wielkie rzeczy. Absolwent gorzowskiego AWF (kierunek trener). W czasie swojej edukacji zdobył certyfikaty, które z pewnościa przydają się w pracy z dziećmi i młodzieży, m.in.:- instruktor gimnastyki

- instruktor ćwiczeń siłowych
- opiekun kolonijny
- ukończony kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
- instruktor fitness

Przez lata obcowania z tańcem szkolił się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata: Kid Dawid (USA), Lilou (Francja), Storm (Niemcy), Brahim (Francja), Rezky oraz Flying Buddha (Rosja), Salah (Francja), Mr. Wiggles (USA), Kleju (Polska), Keebz (USA), Rox Rite (USA), Mefo (Polska), Dr. Hefo (Polska), Thomaz (Polska), El Nino (USA), Neguin (Brazylia), Luigi (USA)

Zajęcia prowadzone są w lekkiej, wesołej atmosferze co całkowicie sprzyja przy przekazywaniu wiedzy i umiejętności.

 

 

PATRYK GORZKIEWICZ (GORZKI)
hip hop, taniec współczesny

Tancerz, choreograf, instruktor tańca specjalizujący się w technice Hip-Hop Dance, improwizacji w tańcu oraz tańcu współczesnym. Absolwent kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Studia ukończył ze specjalizacją Tancerz choreoterapeuta. Zajmuję się także tańcem w aspekcie scenicznym i teatralnym.

Obecnie poszukuje wspólnych płaszczyzn, w których techniki uliczne i taniec współczesny uzupełniają się, a są to m.in. praca z podłogą, jakości ruchowe, wysiłki i napędy w tańcu, relacja z muzyką, organiczność i doświadczanie ruchu.

Miał możliwość współpracy z takimi postaciami świata tańca, jak Paulina Wycichowska, Agnieszka Noster, Agnieszka Doberska, Grzegorz Kuciak. W 2019 roku był jednym z zaproszonych uczestników z całego świata podczas Solo Dance Contest, gdzie miał możliwość przedstawienia swojego autorskiego solo. Współpracował z teatrem Anthony Street, będąc reżyserem i choreografem spektaklu "Wolność", który łączył ze sobą teatr tańca i teatr ognia.

Jego styl charakteryzuje się wszechstronnością i niezwykłą oryginalnością. Przykłada dużą wagę do działań w obszarze szeroko pojętego ruchu, improwizacji tanecznej, świadomości ciała, na których buduję swój styl. Wiecznie poszukujący w tańcu spójności, kreatywności, muzykalności. Wszystkie z wymienionych aspektów porusza i przekazuje podczas swoich zajęć. Regularnie uczestniczy w zawodach Street Dance w Polsce i za granicą, wymieniając się z tancerzami z całego świata, nierzadko zdobywając liczne osiągnięcia.

 

ŻANETA WIŚNIEWSKA
break dance/hip hop dla najmłodszych

...

ANIKA GAJOS
hip hop, house

Studentka III roku bioinformatyki na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, wychowanka Studia Tańca Parkieciarnia, tancerka i instruktorka specjalizująca się głównie w technikach tańca street styles. Uczyła się u instruktorów z różnych zakątków świata - m.in Tony McGregor, Future, Mr Wiggles, Storm, czy Yougson. Jest pasjonatką muzyki house, stąd jest to też jej główny styl taneczny, którym zajmuje się na co dzień. Oprócz tego miała swój udział w gorzowskim teatrze oraz filharmonii grając i tańcząc w spektaklach („Opowieści ludowe” i „Alicja w krainie czarów”). Wielokrotna bywalczyni na przeróżnych obozach tanecznych, zarówno jako instruktor, uczestnik, jak i wychowawca. Uwielbia pracę z ludźmi i uwielbia uczyć, oprócz tańca samego w sobie jest też miłośniczką koszykówki, języków obcych i dużo podróżuje, z czego czerpie wszelkie swoje inspiracje biorąc udział w warsztatach, zajęciach i innych wydarzeniach w kraju i za granicą.

 

PAULINA BEKER
akrobatyka

...

 

MAŁGORZATA RADZEWICZ
akrobatyka

Nauczyciel wychowania fizycznego z wieloletnim stażem, trener 2 klasy akrobatyki sportowej, której zawodnicy zajmują czołowe miejsca w Polsce. Na co dzień prowadzi sekcję akrobatyki sportowej w AZS AWF Gorzów Wlkp. Zajęcia prowadzone w sympatycznej atmosferze z profesjonalnym i indywidualnym podejściem instruktora do każdego uczestnika zajęć. 

 

 

OLA OLEJNICZAK
hip-hop

Ola jest certyfikowanym instruktorem tańca. Prowadziła zespół taneczny w szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Bogdańcu oraz zajęcia taneczne w Szkole Podstawowej w Lubnie. Skończyła Gorzowską Szkołę Muzyczną I stopnia - fortepian. Ola jest przesympatyczna, kochana i kontaktowa, co sprawia, że dzieci z jej zajęć wychodzą uśmiechnięte i zadowolone. Rytm ma "we krwi", a taniec  jest jej pasją.

 

 

FRANEK PODOLSKI
house

Najmłodsza krew trenerska, która uformowała się dzięki wieloletniej oraz ciężkiej pracy na zajęciach w naszym studiu. Wciąż pogłębia swoją wiedzę taneczną jeżdżąc na warsztaty po całej Polsce i doskonali umiejętności u topowych instruktorów w kraju ( Ryfa Ri, Żurek, Zolski, Ewulin, Gorzki , Ewa Cojest oraz Fuli ). Intensywnie bierze udział w wielu turniejach tanecznych oraz doskonali swój styl trenując na sali z innymi rówieśnikami. Zaczynał od hip hopu w 2014 roku, a następnie zainteresował się housem, który wiedzie u niego prym do dziś. Chętnie dzieli się nabytą wiedzą oraz zaraża swoją pozytywną energią do działania.

 

 

 

KASIA KATE ROSÓŁ
hip-hop

Swoją przygodę z tancem zaczęła w 1997 roku w jednej z pierwszych formacji street dance w Polsce "Ready To Freak", która odnosiła liczne sukcesy. Po przeprowadzce do Poznania w 2005 roku totalnie pochłonął ją świat tańca głównie Hip Hop i zaczęła rozwijać się w tym kierunku biorąc udział w licznych zajęciach oraz prowadząc grupy w różnych ośrodkach kultury. Z czasem zaczęła organizować warsztaty z udziałem wielu cenionych instruktorów (10 edycji UNFREEZ). Zależało jej by każdy mógł poznać prawdziwą idee Hip Hopu. Zorganizowała kilka ogólnopolskich festiwali, jednym z nich jest HIP HOP POZNAN FESTIVAL - 5 elementów na Starej Rzeźni w Poznaniu. Jest organizatorką 9 edycji Poznańskiego Turniej Tańca Ulicznego "GROOVE CONTEST", na który zjeżdżają się tancerze street dance nie tylko z kraju, ale i zagranicy.
W białostockim Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w rok 2010-2012 zdobywała kolejną wiedzę dotyczącą tańca od wielu cenionych pedagogów. Po edukacji w latach 2016-2018 zdobyła tytuł instruktora teatralnego.
Choreograf musicali/oper dla dzieci wystawianych przez Szkołę Musicalu ERATO (od 2009 roku) na deskach wielu teatrów, w tym poznańskiego Teatru Wielkiego. W ostatnim czasie współpracowała z Telewizją Polską (TVPabc) robiąc kilka choreografii do programu "Petersburski Music Show". Zasiadała kilkakrotnie jako jury w przeglądach artystycznych, na ogólnopolskich turniejach i festiwalach tanecznych. Z pasji do ruchu zaczęła udzielać się jako reżyser ruchu w sesjach fotograficznych, jako pomoc dla fotografów lub modeli(-ek). Aktywuje również aktorów na scenie.Na co dzień trener grup tanecznych hip hop/freestyle.